Sme slovenskí 
a sme svetoví

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor

SAP služby

Oddelenie ERP, ktoré patrí ku kľúčovým oddeleniam v našej spoločnosti, sa zameriava na IT implementáciu, konfiguráciu, správu a údržbu ERP systémov. Prvé miesto medzi ERP systémami u nás SAP, s ktorým pracujeme už od roku 2004.

Vývoj softvérových aplikácií a digitalizácia

Pomáhame našim zákazníkom dosahovať ich ciele pomocou softvérových aplikácií, ktoré pre nich vyvíjame. Zastrešíme celú šírku softvérového vývoja od iniciálnych analýz požiadaviek, cez architektúru až po vývoj a testovanie aplikácií. 

ServiceNow

FPT vie poskytnúť expertízu a skúsenosti so zavádzaním ServiceNow, jeho konfiguráciami, customizáciami a integráciou na ďalšie podnikové systémy

Robotic Process Automation

Automatizácia procesov pomocou technológií RPA to umožňuje a FPT ponúka rozsiahlu skúsenosť s používaním najrozšírenejších RPA nástrojov – BluePrism, UIPath a akaBot

Testovanie softvérových aplikácií

Testovanie v tradičných prostrediach data centier i cloudových prostrediach, na mobilných platformách (Android, IOS) a tiež skúsenosti s testovaním IoT a tzv. embedded systémov. Z hľadiska technológií máme skúsenosti s takmer všetkými bežne dostupnými nástrojmi, aplikáciami a frameworkami. ​

Správa a monitoring serverov

FPT má bohaté skúsenosti s administráciou serverovej infraštruktúry, či už v tradičnom data centre alebo v cloud prostrediach (AWS, Azure). Rozsah našich služieb začína od štandardných operatívnych činností, cez upgrady, transformácie až po migrácie medzi prostrediami.

ITIL® Údržba a správa IT služieb

Máme rozsiahle skúsenosti s operatívnym riadením IT portfólia služieb opierajúcim sa o ITIL® metodiku. ITIL® procesy modelujeme podľa potrieb a v úzkej spolupráci so zákazníkmi tak, aby sa dosahovali potrebné synergie, znižovali operatívne riziká, zvyšovala sa efektivita a spokojnosť koncových užívateľov. 

Projektový management

eríme, že projektové riadenie je disciplína, ktorá si vyžaduje plné nasadenie a že kvalitné a metodické riadenie prináša ovocie v podobe úspešne ukončených projektov, ktoré splnili stanovené ciele k spokojnosti zákazníkov.

Digitálnou transformáciou za úspechom a rastom

Naša misia

Byť spoľahlivým partnerom na ceste digitálnej transformácie pre našich zákazníkov a pomáhať efektívne dosahovať ich ciele.

Projekty pre budúcnosť

Aktívnych projektov

Používaných technológií

Spokojných klientov

E-mobility

 Už niekoľko rokov úspešne pomáhame nášmu zákazníkovi, spoločnosti Innogy, dosahovať strategické ciele v oblasti elektrickej mobility. Innogy ako popredný dodávateľ elektrickej energie aktívne zachycuje moderné trendy a rozvíja tému elektromobility v reálnej praxi. Dôkazom je komplexný systém na prevádzku a monitoring siete nabíjacích staníc pre elektromobily, ktorý naši experti pomáhajú vyvíjať už niekoľko rokov.

Architektúra, ktorú pomáhali navrhovať aj FPT zamestnanci, je založená na modernom prístupe s využitím tzv. mikroservisov, čo umožňuje škálovateľnosť, vysokú dostupnosť a flexibilitu pre ďalšie rozšírenia a integrácie s ďalšími systémami (SAP, SalesForce a iné).

 

CLODE

Náš významný zákazník v Českej republike prechádza procesom významných organizačno-právnych zmien, v rámci ktorých dochádza aj k oddeľovaniu zákazníckych služieb, podporných procesov, aktív a zamestnancov.​ FPT, ako dlhoročný spoľahlivý partner v oblasti poskytovania služieb a podpory SAP HR, bolo poverené organizáciou a implementáciou projektu. Hlavným technickým zameraním sú aktivity spojené so vývojom nástrojov v SAPe na selektívny výmaz dát v systémoch a s prenosom historických záznamov zamestnancov medzi rozdelenými SAP systémami.

Smarthome 

Pretvárame spôsob, akým riadime naše domácnosti ! 

FPT sa aktívne spolupodieľa na vývoji ekosystému tzv. Smart Home od roku 2017 pre nášho zákazníka spoločnosti Livisi Gmbh. S využitím potenciálu cloudových technológií a služieb, implementácie firmware a vývoja mobilných aplikácií vytvárame multi-hardverovú IoT platformu, do ktorej je možné pripájať akékoľvek zariadenia od rôznych výrobcov. Naši špecialisti na hardvér a firmware vyvinuli Wifi Modul (založený na ESP8266), vďaka ktorému sa zariadenia napojené na platformu stávajú tzv. „IoT ready“ a „smart“. Vyvíjame softvér pre obsluhu pripájaných zariadení, ktorý aktívne používa už niekoľko desiatok tisíc spokojných zákazníkov najmä v Nemecku. Samozrejmosťou je možnosť ovládania zariadení pomocou mobilných aplikácií, ktoré vyvíjame na mieru podľa požiadaviek zákazníka. 

Okrem toho sme vyvinuli riešenie na vyhodnocovanie dát zozbieraných z prevádzky Smart Home ekosystému, ktoré využíva technológie a služby MS Azure a pomohli sme s migráciou tzv. Smart Home Controllera na novú hardvérovú platformu a operačný systém (z Windows CE na Linux Pulsar).

 

ServiceNow

ServiceNow je vedúca platforma pre riadenie IT prevádzky používaná tisíckami spoločností po celom svete. Rastúci tlak na efektivitu núti firmy implementovať sofistikované riešenia na integráciu ITIL procesov pod jednou strechou. FPT pomáha svojím zákazníkom pomocou ServiceNow dosahovať modernizáciu IT Service manažmentu, elimináciu výpadkov v IT službách, minimalizáciu bezpečnostných incidentov, proaktívne riešenie problémov, automatizáciu procesov, vytvárať pokročilé reporty pre analytické účely a v neposlednom rade zlepšovať tzv. user experience

Pre nášho významného zákazníka Westnetz sme vytvorili a stále spravujeme viaceré riešenia na mieru pre účely automatizácie pracovných procesov s využitím tzv. OOB funkcionalít, implementovali sme nami vytvorenú komplexnú logiku autorizačného procesu a viaceré funkcionality na základe požiadaviek, pre ktoré neexistovalo out-of-the-box“ riešenie (napríklad: „Toggle Template Bar in Service Portal”, “Custom Forms”, “Authorization concept”, “Multifactor Authentication„) a implementovali sme tzv. Customer Service Management riešenie adresujúce potrebu zlepšenia manažmentu požiadaviek na IT, vďaka čomu sa podarilo zredukovať náklady a zlepšiť vnímanie kvality poskytovaných IT služieb

IoT 

Internet vecí pre nás nie je len fráza !

Sme dlhoročným partnerom spoločnosti Siemens v oblasti podpory IoT platformy MindSphere, pomocou ktorej sa stroje a zariadenia pripájajú na digitálny svet. Dáta z biliónov inteligentných zariadení tak následne umožňujú odhaliť netušené možnosti zefektívňovania výrobných a prevádzkových procesov. FPT je hrdým konzultačným partnerom pre platformu MindSphere. Pre našich zákazníkov vyvíjame na platforme aplikácie, zabezpečujeme hladkú integráciu s ich prostrediami (ERP, CRM, DMS), pomáhame migrovať aplikácie na platformu MindSphere a poskytujeme oficiálne certifikačné školenia (MindConnect IntergrationMindConnect API, MindConnect Device, MindConnect LibMindConnect IoT Extension)

 

SAP BW a BI

Máme rozsiahle skúsenosti s vývojom a údržbou SAP BW/BO aplikácií. Zabezpečujeme operatívny manažment zameraný na monitorovanie procesov, manažment incidentov, problémov a zmien. Vďaka komplexnému prístupu rozumieme procesom a na základe požiadaviek zákazníka budujeme architektúru dátových modelov a reportov v rámci SAP BW, BW4/HANA a S4/HANA embedded BW pre nášho zákazníka Innogy, kde participujeme na mnohých agilných projektoch.

PLC 

Pre našich zákazníkov z oblasti automobilového, potravinárskeho, metalurgického a energetického priemyslu vyvíjame aj programovú logiku pre radiče a riadiace obvody (controllers). Naše portfólio zahŕňa aplikácie pre riadenie produkčných liniek, vizualizačné rozhranie pre výrobné stroje, modifikácie softwaru CCM linky a ďalších strojov v metalurgickom priemysle.

 

 

 

RPA

Cestou digitálnej transformácie kráčame spolu s našimi zákazníkmi RWE a Innogy

Pomocou najmodernejších nástrojov na automatizáciu podnikových procesov sme pomohli dosiahnuť významne časové i nákladové úspory ako aj zvýšiť kvalitu spracovania dát vďaka nižším počtom chýb, ktoré vznikajú pri manuálnych metódach.

Nami vyvinuté roboty pomocou nástroja BluePrism automatizujú end-to-end procesy, častokrát naprieč rôznorodým technológiám (SAP, MS Office, SharePoint, web, e-mail) bez negatívnych dopadov na prevádzku existujúcich aplikácií. Využívame aj ďalšie podporné technológie na transformácie dát a ich vizualizáciu (napr. transformácia emailových správ do  XML a PDF, Grafana pre grafické vizualizácie) 

Hľadáš profesionálov pre tvoj projekt

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.